WordPress – co robić, żeby działał bez problemu?

Tworzenie stron WWW: Dlaczego WordPress dominuje w projektowaniu? Odkryj klucz do sukcesu Twojej strony i jak zapewnić jej bezpieczeństwo i funkcjonalność

Dużą częścią naszej pracy, obok SEO jest projektowanie stron internetowych dla naszych klientów. To dość ważna cześć naszej pracy, ponieważ jest podstawą wszystkiego, co dzieje się później. Mógłbyś mieć najlepszy produkt, zdjęcia lub kampanię Google ADS, ale to wszystko nie ma sensu, jeśli nie masz strony internetowej, na której można by prezentować treści lub przyciągać ruch.

Najlepszy wśród wielu

Więc to już jest ustalone. Potrzebujesz mieć stronę internetową Możesz również chcieć CMS lub innymi słowy System Zarządzania Treścią. Dostępnych jest sporo, ale w Internetach króluje tylko jeden – WordPress . Jak każde rozwiązanie, WordPress ma swoje plusy i minusy, a raczej pewne elementy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Wsparcie, którego potrzebujesz i na które zasługujesz

Jak widać, WordPress to najpopularniejszy CMS. Obsługuje ponad 30% stron internetowych na całym świecie . Ta duża obecność na rynku oznacza, że ​​ma ogromną, aktywną społeczność, która stale wnosi nowe pomysły, rozwiązania i technologie. Masz problem na swojej stronie? Nie martw się. Ktoś już to rozwiązał, ponieważ miał ten sam problem kilka miesięcy temu. Po prostu przeglądaj fora lub grupy wsparcia, a dowiesz się jak go rozwiązać. Co więcej, istnieje szerokie spektrum dostępnych wtyczek, zarówno darmowych, jak i płatnych, które rozszerzą funkcjonalność Twojej witryny WordPress do takich funkcji jakich potrzebujesz.

Lepiej dmuchać na zimne

Jednak popularność WordPressa ma też swoją ciemną stronę. Odpowiada za dużą liczbę naruszeń bezpieczeństwa . Hakerzy chcą przejąć kontrolę nad taką stroną, aby móc używać jej do rozsyłania spamu. Istnieją różne rodzaje ataków. Haker może po prostu zmienić hasło i zażądać okupu. Mogą dodawać spamujące komentarze pod Twoimi postami na blogu, a nawet ukrywać własne treści pod rzeczywistą witryną. W tym drugim przypadku możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że tak się dzieje, ale przekonasz się o tym na własnej skórze, gdy zostaniesz ukarany przez Google, a Twój ranking Google gwałtownie spadnie.

Pańskie oko konia tuczy

Najlepszym sposobem ochrony witryny jest regularne aktualizowanie samego WordPressa, motywów i wszystkich wtyczek . Pamiętaj, że chociaż większość popularnych wtyczek można łatwo zaktualizować, niektóre bardziej zaawansowane lub niestandardowe mogą powodować problemy. Jeśli samodzielnie wykonujesz aktualizację, powinieneś najpierw zrobić sobie kopie strony i zrobić testy na kopii a nie na głównej stronie. Nie zwlekaj z aktualizacjami, zwłaszcza jeśli masz witrynę e-commerce – Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że transakcje Twojego klienta są bezpieczne, ponieważ jeśli straci pieniądze z powodu Twojego lekkomyślnego podejścia do aktualizacji, już nigdy nie wróci.
Wniosek z tego wpisu jest taki, że strona WordPress jest jak dom. Potrzebuje dobrych fundamentów, aby służyć Tobie przez długi czas. Jednocześnie wymaga regularnej aktualizacji – wykonywanej samodzielnie lub przez profesjonalną agencję interaktywną. Nawet najbardziej ekskluzywny, nowoczesny dom, jeśli zostanie opuszczony, popadnie w ruinę i się zawali. 

Zadbaj o swoją stronę WordPress – w końcu to siedziba Twojej firmy!

Podziel się swoją opinią
Avatar photo
Paweł Deluga

Założyciel i główna siła napędowa Webmedia STUDIO, wspierający przedsiębiorstwa w ekspansji biznesowej poprzez kompleksowe zarządzanie, wsparcie technologiczne, zabezpieczanie oraz doskonalenie stron opartych na WordPress i sklepów WooCommerce.

Artykuły: 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *